Haber

Soner Çetin gençlerle buluştu

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Atatürk Hayat Köyü’ndeki dershaneleri gezerek sınava hazırlanan gençlerle sohbet etti. Belediye psikologlarının sınav yoğunluğuyla baş etmenin yollarını anlattığı programa katılan Önder Soner Çetin, gençlere öğrencilik yıllarını anlattı.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, gençlerle bir araya gelerek deneyimlerini paylaştı ve siyasetten spora her konuda sorularını yanıtladı.

Atatürk Ömür Köyü’ndeki amfi kafelerde sınavlara hazırlanan gençleri ziyaret eden Önder Soner Çetin, önce belediye bünyesindeki psikologların sınavlarla baş etme yolları konulu eğitim programını izledi. Ardından Önder Soner Çetin gençlerle sohbet ederek öğrencilik deneyimlerini paylaştı.

Önder Soner Çetin, her öğrencinin mutlaka bir üniversiteden mezun olması gerektiğini belirterek, “Hepinizin istediğiniz bölümlere girip sevdiğiniz mesleği yapmanızı dilerim. Ancak üniversiteye gitmeyi sadece bir iş sahibi olmak olarak düşünmeyin. Üniversite okumak aynı zamanda insan hayatına çok şey katan deyimler edinmenizi sağlıyor.”

Önder Soner Çetin konuşmasının ardından gençlerin her konudaki sorularını yanıtlayarak gençlerle keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

Siyasi bir aileden geldiğini ve gençlerin siyasetle ilgilenmesi gerektiğini öne süren Önder Soner Çetin, “İki tür siyasetçi vardır; biri dağcı, diğeri paraşütçü. Dağcılar bilirsiniz, büyük bir çabayla zirveye tırmanırlar. Gerçekten bulundukları yere geldiler. Paraşütçüler de var. Tam zamanında uçağa binerler ve paraşütle zirveye inerler. Başka bir deyişle, hiçbir çaba göstermeden zirvede görünürler. Önemli olan dağcı olmak, emek vermek” dedi.

Başkan Soner Çetin, sohbetin sonunda gençlere başarılar dileyerek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu