Haber

Numan Kurtulmuş, Ümit Özdağ ile görüşmesinin detaylarını anlattı: İçişleri Bakanlığı istedi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Habertürk’te gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ ile görüşmesine ilişkin konuşan Kurtulmuş dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

“İÇİŞLERİ BAKANLIĞI İSTEDİ”

Özdağ’ın bakanlık istediğini belirten Kurtulmuş, “Özdağ basın toplantısında ‘Gönüllü göndermek istemiyoruz, gerekirse mecburi göndermek istiyoruz’ dedi. “Bunu söylemek istemediği belliydi ama Özdağ Bey göçmenlerin gönderilmesiyle ilgili bir bakanlık talebinde bulundu. Bir bakanlık verilmesi ve göç sorununun o bakanlık üzerinden, tercihen İçişleri Bakanlığı aracılığıyla düzenlenmesi düşünülüyordu.” ifadelerini kullandı.

“HİÇBİR ZAMAN SATIN ALMAK İÇİN PAZARLIK YAPMADIK”

Kurtulmuş sözlerine şöyle devam etti: “Göç sorununun tercihen İçişleri Bakanlığı olmak üzere bizim tarafımızdan düzenlenmesinin doğru olacağını belirtti. Pazarlık yapmadı. Karşı tarafla daha önce teması olduğunu söyledi,” dedi. Görüşmeden sonra temas kurulabileceğini söyledik.Açık pazarlık değil ilkeli bir duruşumuz olduğunu da söyledik.Temelde terör ve göç olmak üzere iki konuyu konuştuk.Çok güzel, medeni ve olgun bir görüşme oldu. Sorunun bir pozisyon veya bakanlık pazarlığı olduğunu belirtin.”

haberatkaracalar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu