Haber

El Salvador’da 12 kişinin hayatını kaybettiği stadyum izdihamı nedeniyle kulüp başkanı ve yöneticileri gözaltına alındı

Bölge basınında yer alan habere göre, Alianza FC futbol kulübü lideri Pedro Hernandez, iki teknik direktör ve stat yetkililerinin talimatıyla stadın girişinde çıkan izdihamda 12 kişinin hayatını kaybetmesi nedeniyle hakkında tutuklama kararı çıkarıldı. Salvador Savcılığı.

12 KİŞİNİN ÖLÜMÜNE NEDEN OLDUĞU İÇERİSİNDE SUÇLANDI

Gözaltına alınanların 12 kişinin ölümüne neden olmak ve stadyum kurallarını ihlal etmekle suçlandığı belirtildi. Savcılıktan yapılan açıklamada izdihama neden olan ihmale dikkat çekilerek, “Stadyumun giriş kapıları yetersiz ve daha önce güvenli giriş için gerekli planlama yapılmamıştı. Bilet satışları yasa dışı olarak devam etti.Örgüt içindeki açgözlülük taraftarların can kaybını, yaralanmalarını ve can güvenliğini tehlikeye attı.” terimi yer aldı.

NE OLDU?

Futbol Kadroların stadyuma girmeye çalışması sonrasında çıkan izdihamda 12 kişi öldü, yüzlerce kişi yaralandı. Kapıların kapanmasının ardından çok sayıda taraftar Cuscatlan Stadyumu’na girmeye çalıştı ve izdiham yaşandı. Devlet Lideri Nayib Bukele, olayla ilgili “kapsamlı bir soruşturma” başlatılacağını söyledi.

sefaatli-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu