Haber

Yaşlı ve Engelli Denizli Kart’ta vize dönemi

DENİZLİ (İGFA) – Denizli Büyükşehir Belediyesinin kent içi ulaşımda fiyatsız olarak kullanıma sunduğu 65 yaş ve üzeri yaşlı, engelli ve yasal haklarından ötürü ulaşımdan fiyatsız yararlanan öbür Denizli Kart sahiplerinin kartları için vize devri başladı. Bu kapsamda fiyatsız Denizli Kart kullanım hakkı olan 65 yaş ve üzeri ile engelli vatandaşların, ayrıyeten yasal haklarından ötürü otobüs ulaşımından fiyatsız yararlanan öbür Denizli Kart sahiplerinin 31 Aralık 2022 tarihine kadar kartlarını vize yaptırmaları gerektiği duyuruldu. Vize yaptıracak 65 yaş ve üzeri Denizli Kart sahiplerinin kimlik bilgilerini içeren kimlik, ehliyet üzere resmi bir evrak, engelli kartı hak sahiplerinin ise kimlik ve geçerlilik mühleti devam eden aktüel raporlarını göstererek vizelerini gerçekleştirebilecekleri açıklandı.

Vize süreci 2 yıl boyunca geçerli olacak

Fiyatsız engelli Denizli Kart çıkarmak için % 40 ve üzeri engelli heyet raporu ve 1 adet vesikalık fotoğraf gerekli olduğu açıklanırken, 65 yaş ve üzeri yaşlılar için de kimlik bilgilerini içeren 1 adet fotokopi (kimlik, ehliyet vb.) ve 1 adet vesikalık fotoğraf gerekli olduğu söz edildi. Vesikalık fotoğrafların ise son 6 ay içerisinde çekilmiş olması gerektiğine dikkat çekildi. Bu sene vize süreçlerini gerçekleştirecek hak sahiplerinin 2 yıl boyunca vize yenileme süreci yaptırmalarına gerek kalmadan fiyatsız ulaşımdan faydalanabilecekleri söz edildi.

Vize süreçleri nerede yapılacak?

İlgili vatandaşların vize süreçlerini Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş.’ye ilişkin; Valilik Kart Dolum Merkezi, Bayramyeri Kart Dolum Merkezi, Yerleşke (Son Durak) Kart Dolum Merkezi ve Çınar (Kapalı Spor Salonu Yanı) Kart Dolum Merkezinden yaptırabileceği belirtildi. 31 Aralık 2022 tarihine kadar vize sürecini yaptırmayan kelam konusu Denizli Kart sahiplerinin vizeleme sürecini yaptırana kadar kartlarını kullanamayacakları açıklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu