Ekonomi

Sakarya’nın dev projesi Karaman GES resmiyet kazanıyor

SAKARYA (İGFA)-Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşletmesi (SASKİ), yenilenebilir enerjiye verdiği değerle Karaman GES Projesi ile Türkiye’nin elektrik alanındaki yatırım lokomotifi içindeki yerini aldı.

SEDAŞ ile ön kabul aşaması başarıyla tamamlanan proje, TEDAŞ kabulünün de tamamlanmasıyla kısa süre içerisinde resmiyet kazanacak. 14 bin adet güneş panelinin eksiksiz olarak yerleştirildiği proje ile yılda 4 bin hanenin gücüne eşit şekilde üretilecek elektrik, resmi süreçlerin tamamlanmasının ardından Türkiye’ye aktarılacak.

GES PROJESİ ÖRNEK OLUYOR

Kurumdan yapılan açıklamada, “Öncelikle inşaat sürecini tamamladıktan sonra artık test aşamalarını başarıyla tamamladığımız projemizin resmi kısmına geldik. Sakarya’nın üretimine katkı sağlamak ve ülkemizin güçlü geleceğinin ön saflarında yer almak için çalışmalarımızı hızla tamamladık. Bugün geldiğimiz noktada GES Projemiz sadece yurt içinde değil yurt dışında da örnek olmuştur. TEDAŞ ile yakın zamanda yapacağımız resmi görüşmelerin de başarıyla sonuçlanacağından şüphemiz yok.”

haber-catalpinar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu