Haber

Kılıçdaroğlu: Sözüm fındığın ağırlığı 4 doların altına düşmeyecek

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile cumhurbaşkanı yardımcısı adayları Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş, Giresun’da halka seslendi.

Kılıçdaroğlu yaptığı konuşmada, “Fındık üreten bir numaralı ülkeyiz. Dünya bu fındıktan milyarlarca dolar kazanıyor ama Karadeniz’in üreticisi kazanamıyor. Nasıl oluyor da elin oğlu kazanıyor. , edemeyiz? Sözüm, kilo 4 doların altına düşmez” dedi Kılıçdaroğlu.

Kılıçdaroğlu yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Değişime hazır mıyız? Hak mı hukuk mu istiyoruz? Söz söz, güzel pınarlar getireceğim, güzel bir Türkiye kuracağız. Artık yorulduk bu kargaşadan, sarılalım ortalığa gelelim” sohbet.dünya derdi var çözelim.rahmet getireceğiz.

Gençler demokrasi, özgürlük, iş, yemek mi istiyorsunuz? sana bir sözüm var Senin hayallerin benim hedefim olacak. Gençler başka ülkelerde değil, kendi ülkelerinde çalışarak ve üreterek geleceklerini kazanmalıdır.

‘Kılıçdaroğlu fındığın umudu’ diye yazıyor. Çay ve fındık Karadeniz bölgesi için stratejik çalışmalardır. Fındık sadece ülkemiz için değil dünya için de son derece değerli bir eserdir. Bu fındığı üreten bir numaralı ülkeyiz. Dünya bu fındıktan milyarlarca dolar kazanıyor ama üreten Karadeniz bölgesi kazanamıyor. Nasıl oluyor da elin oğlu kazanıyor da biz kazanamıyoruz? Her şeyi dolara bağladınız, hadi fındık dolar yapalım. Kilosu 4 dolar. Sözüm kilosu 4 doların altına düşmez.

Şimdi hangi iftirayı atacaklarını görmek için sıraya girdiler. Terör yok, böyle bir şey yok, böyle bir şey yok, masanın altı yok, üstü yok. Terörizm bir insan hatasıdır. Kim yaparsa yapsın teröre karşı durmayan insan değildir. Teröre karşı birlikte çalışacağız.

Senin için bir cevizim var. Bütün köy okullarını açacağız. Ferhat ve Tatlı’nın tanışması gibi biz de öğretmenle öğrenciyi buluşturacağız. Öğretmenler olacak. Köylerde ziraat mühendisi, veteriner ve tekniker aynı anda bulunacak. Maaşlarını yine devlet ödeyecek. Sizin için çalışacak ve üretecekler. Toprağın verimli olmasını sağlayacaklar.

İşsizlik bütün kötülüklerin anasıdır. İş bulunamazsa o meskende huzur olmaz. Sözüm huzur getirir, sözüm Türkiye’nin işine gelir.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu