Yaşam

Didem Arslan Yılmaz İle Bir Afgan Canlı Yayında Türkiye’ye Kaçtığını Konuştu!

Show’da yayınlanan ‘Didem Arslan Yılmaz ile Terk’ programına katılan 26 yaşındaki Burak Darna’nın evinin önünde başından iki kurşunla vurularak öldürülen 26 yaşındaki Burak Darna’nın katilini bulmak isteyen eşi Seher TELEVİZYON. Programa tanık olarak katılan Afgan uyruklu Hamidullah, canlı yayında Türkiye sınırına yasa dışı yollardan girdiğini anlatınca sosyal medyada tepki çekti.

Seher isimli kadın, 2 yıl önce evlerinin önünde öldürülen kocası Burak’ın katilini aramak için Show TV’de yayınlanan “Didem Arslan Yılmaz’la Terk” programına başvurdu.

İşten eve geldiği sırada kapının önünde bir inleme sesi duyan Seher, ne olduğunu anlamak için sese yaklaştığında eşini yaralı halde buldu. Burak kaldırıldığı hastanede kafasına iki el ateş edilmesi sonucu hayatını kaybetti.

Daha önce de çiftin arabasının tekerlekleri patlamıştı. İkili, güvenliklerinden endişe etse de bu konu hakkında bir şey yapamadılar. Seher, kocası Burak’ın panik atak geçirmesi nedeniyle fazla ileri gitmek istemez. Ayrıca Seher’in sözlerine göre aralarında düşmanlık olan kimse yoktur.

İhanet, eski sevgililer ve düşman komşular iddiaları ile ikinci hanımın iyice karıştığı olayda Afgan bir kişinin de tanık olduğu öğrenildi.

2017 yılında Afganistan’dan Türkiye’ye gelen Hamidullah olayla ilgili gördüklerini ve bildiklerini anlatmak için yayına katıldı.

Bu sırada çelişkili ifadeleriyle şüphe uyandırdı.

Programda 2 aydır sürüncemede kalan 1 haftadır iddiaya giren Hamidullah’a Didem Arslan Yılmaz tarafından “Türkiye’ye nasıl geldiniz?” sorusuna verdiği yanıtla tepki gösterdi.

Hamidullah, yaklaşık 50 kişilik bir grupla kaçak yollardan Van’a girdiklerini söyleyince sosyal medyada ortalık karıştı.

Canlı yayında o anları buradan izleyebilirsiniz ?

Yıllardır sıkça yaşadığımız ve tartıştığımız mülteci sorunu, özellikle son dönemlerde hakkıyla gün yüzüne çıkarken, canlı yayında böyle bir ifadenin yer alması sosyal medyada tepkilere neden oldu.

Peki bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu