Haber

Darıca Osmangazi’de kiriş montajlarına başlandı

KOCAELİ (İGFA) –Darıca’daki mevcut Osmangazi Köprüsü yoğun trafiği kaldıramayacağı için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanan ek köprüye 68 adet öngerilmeli prekast kiriş yerleştirilmeye başlandı.

205 metre uzunluğundaki 7 açıklıklı köprü, Aşıroğlu Caddesi ve bölgedeki sanayi bölgelerine erişimi daha güvenli ve konforlu hale getirecek. D-100 Karayolu üzerindeki Aşıroğlu Caddesi ile Osmangazi Tünel Kavşağı’nın bağlantı yolu 2×2 yola dönüştürülecek. Marmaray Osmangazi Tren Garı mevkiinde TCDD hattı üzerinden köprüyle geçilecek.

205 METRE UZUNLUĞUNDA

Teknik İşler Daire Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında trafik yoğunluğunun olduğu bölgede inşa edilen ikinci köprünün güney kısmında teras kazıları yapılıyor. Orta bacakta kot takviye tesisatları yapılıyor.

Darıca Osmangazi Köprüsü Dubleks ve Bağlantı Yollarında 1.030 metreküp öngerilmeli kiriş ve 1.255 ton nervürlü demir kullanıldı. Bağlantı yolları için 3 bin 500 ton PMT, 2 bin 500 ton PMAT, 1.550 ton binder, 1.975 ton bitümlü temel ve 1.235 ton aşınma asfaltı seriliyor. Yaya kaldırımları için 3 bin metrekare parke, 2 bin 350 metre bordür ve 2 bin 750 metre refüj bordür imalatı yapılıyor. 205 metre uzunluğunda 7 açıklıklı köprü ve 1.280 metre uzunluğunda bağlantı yolları inşa edilecek. Ayrıca 342 metrelik betonarme duvar, içme suyu, atık su ve yağmur suyu sınırları, kaldırım ve kaldırım çalışmaları yapılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu