Haber

Antalya Büyükşehir İtfaiyesi mucizelere imza atmaya devam ediyor

Felaketin dördüncü gününde Hatay’da yine bir mucize yaşandı. Depremin 80. saatinde Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri Hatay’da enkaz altından çıkarılan Uzman ve Hilal kardeşlerle birlikte sağ kaldı.

Antalya Büyükşehir İtfaiyesi enkaz altında kalan çocukların annelerini çıkarmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Deprem felaketinin 4. gününde beklediğimiz ve görmek istediğimiz görüntüler gelmeye devam ediyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi ekipleri, depremden 80 saat sonra Hatay’ın General Şükrü Kanatlı İlçesi’nde iki kardeşi daha enkazdan canlı çıkardı.

ANNEYİ KURTARMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Enkazda uzun süreli çalışma yürüten Antalya Büyükşehir İtfaiyesi arama kurtarma ekipleri, önce 12 yaşındaki Mahir’i enkazdan çıkardı. Mahir’in ardından ekipler, 8 yaşındaki kardeşi Hilal’i bu kez canlı olarak enkazdan kurtardı. Sedyeye kaldırılan iki kardeş boyunlukları takılı halde hastaneye kaldırılınca büyük sevinç yaşandı. Enkaz altında kalan kardeşlerin annelerini kurtarmak için Antalya İtfaiyesi ekipleri çalışma başlattı. Çocukları götürdükleri yer küçük olduğu için anneyi yerden çıkaramayan ekipler, enkaz altında kalan anneye ulaşmak için çalışmalarını sürdürüyor.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

habermutki.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu