Haber

Abdüllatif Şener’den Kılıçdaroğlu’na: HDP’lileri korkutursunuz, bu telaffuz kaybettirir

Eski CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, Kemal Kılıçdaroğlu’nun 14 Mayıs’tan sonra milliyetçi bir kimliğe bürünmesini eleştirdi. Telaffuz değişikliğinin Kılıçdaroğlu’nun aleyhine olacağını söyleyen Şener, şunları söyledi:

“DEĞİŞİM SÖYLEM BOZUKLUKLARI SEÇİM ALGISINI DEĞİŞTİRİR”“Birinci tur söylemleri ile ikinci tur söylemleri arasında ayrım yapmak eksileri daha görünür kılmakta ve seçmenin algısını çarpıtmaktadır. başlangıç.

“HDP SEÇMENİ KORKUYOR”

Tabii ki, sunacak bazı yeni şeyler var, ancak yüzde 100 stil değişikliği yardımcı olmayacaktır. Neden faydalı olmasın? Birinci tipte PKK, HDP veya FETÖ falan algısı yaratıldığı için milliyetçi oyları kaybettiğini düşünüyoruz. Bunu ikinci cinste telafi etmek için HDP tabanını rahatsız edecek çok şiddetli bir üslup kullanıyor. Bu neye yol açar? Birincil tıptaki oyların değerli bir kısmı HDP oylarıdır. Kemal Bey’i avantajlı kılan oylar arasında HDP oyları önemli yer tutuyor. Bu kez söylemleri HDP seçmenini korkutacak bir üsluba evrildi.”

PARLAMENTER SİSTEMİN DEĞİŞTİRİCİSİ: DENGE Mİ Mİ, KAOS mu DEYELİM?

Kılıçdaroğlu’nun seçilmesi halinde sözünü tutmayacağının altını çizen Şener, şöyle konuştu: “Millet ittifakının en büyük iddiası olan güçlendirilmiş parlamenter sistem artık hayal değil. Kanun çıkaramıyor, bütçe yapamıyor. Denge kontrol mü, kaos mu diyeceğiz?”dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
Başa dön tuşu