Ekonomi

Yüksek güçlü lazer silahı ALKA hedefi tam isabetle vurdu

Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından başlatılan ve ana yüklenici Roketsan altında yürütülen Lazer Silah Sistemleri Tedarik Projesi faaliyetleri tüm hızıyla devam ediyor.

ALKA Yönlendirilmiş Kuvvetli Silah Sistemi kapsamında geliştirilen hedef tespit radarı, hedef takip sistemi ve elektromanyetik karıştırma sistemine sahip yüksek güçlü lazer silah sistemi gösterildi.

Gösterim etkinliği kapsamında, farklı güç seviyelerinde ve farklı taşıyıcı platformlarda (sabit, taşınabilir ve hareketli) entegre bir eser ailesi olarak geliştirilen yerli ve milli lazer silah sistemi analizi tanıtılmış, atışlı testler ile elde edilen yetenek ve etkinlik irdelenmiştir. gösterdi. Geliştirilen sistemler, hem kara hem de hava hedeflerine karşı saniyeler içinde üstün tespit, takip ve imha kabiliyeti sergiledi.

Projede Ermaksan firması da lazer kaynağı üreticisi olarak görev alıyor.

“ALKA bir etabı daha geride bıraktı”

İsmail Demir, sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı:

“Hedefimiz, savunma sanayinin her alanında geride kalmayan, önde olan bir Türkiye. Lazer ve elektromanyetik savunma sanayimizde değerli bir yere sahip olacak ALKA Yönlendirilmiş Kuvvetli Silah Sistemi testlerinde bir etabı daha geride bıraktık. Algılama radarı ve hedef takip sisteminden oluşan elektromanyetik karıştırma sistemine sahip yüksek güçlü lazer silahı ALKA, kara ve havaya karşı saniyeler seviyesinde üstün tespit, takip ve imha kabiliyeti sağladı. Emeği geçenleri tebrik ederim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu