Ekonomi

VİOP’ta endeks kontratı güne düşüşle başladı

Nisan vadeli endeks sözleşmesi açılış seansında önceki normal seans kapanışının yüzde 0,1 altında 5.976,00’den işlem gördü.

Dün satış ağırlıklı bir seyir izleyen endeks kontratı, normal seansı önceki kapanışının yüzde 1,4 altında 5.982,00 puandan kapattı. Endeks kontratı akşam seansında yatay seyretti.

Analistler, ABD Merkez Bankası (Fed) Lideri Jerome Powell’ın ABD Senatosu’nda yaptığı açıklamalarda şahin tavrın öne çıkmasıyla küresel borsaların satış ağırlıklı bir seyir izlediğini belirtti.

Powell’ın para piyasalarında fiyatlamalara ilişkin açıklamalarının ardından Fed’in bu ayki toplantısında 50 baz puan faiz artırma olasılığı yüzde 74’e çıkarken, nihai faizin yüzde 6’ya kadar çıkabileceği fiyatlaması güç kazandı.

Analistler, Powell’ın Temsilciler Meclisi’nde yapacağı açıklamalarla birlikte ADP özel sektör istihdamı ve ülkedeki açık iş sayısı verilerinin yatırımcıların odağına yerleştirildiğini, piyasalardaki oynaklığın devam edebileceğini kaydetti.

Fiyatlandırma yeniden şekillendirilebilir

Analistler, ABD’de Cuma günü açıklanacak tarım dışı istihdam verilerinin önemine dikkat çekerek, Ocak ayındaki sürpriz artışın ardından Şubat ayı verilerinin işgücü piyasasındaki tabloyu ve paradaki fiyatlamayı daha net ortaya koyabileceğini söylediler. piyasalar yeniden şekillenebilir.

Bugün Euro Bölgesi’ndeki büyüme ve Fed’in Bej Kitap raporunun takip edileceğini de belirten analistler, teknik olarak 6.000 ve 6.100 seviyelerinin direnç, 5.900 puanın ise takviye konumunda olduğuna dikkat çekti.

haberbayat.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu