Haber

UYAFA, Ağrı’da Depremzedeler İçin Futbol Turnuvası Düzenleyecek

Uluslararası Yetenek Avcıları Futbol Akademisi (UYAFA), Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin çocuklar üzerindeki olumsuz etkilerini en aza indirmek amacıyla Ağrı’da futbol turnuvası düzenleyecek.

UYAFA öncülüğünde Ağrı Valiliği, belediye, İbrahim Çeçen Üniversitesi, Gençlik ve Sporİl Müdürlüğü, Ağrı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) iş birliğiyle 12-17 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek olan UYAFA Ağrı Dağı Kupası Futbol Turnuvası için depremzedeler bu şehre getirilecek.

Grup halinde oynanacak maçlarda oynayacak çocuklar, Ağrı’nın tarihi ve turistik yerlerini de gezme fırsatı bulacak.

UYAFA Genel Lideri Necati Alçı yaptığı yazılı açıklamada, çocukları beyin sarsıntısı psikolojisinden uzak tutmak için çalıştıklarını belirtti.

sadece UYAFA’lar sporSadece kendi alanında değil, hayatın her alanında gönüllere dokunan bir sivil toplum kuruluşu olduğunu belirten Alçı, şunları kaydetti:

“Bunun son örneğini Kahramanmaraş depremlerinde gösterdik. Depremlerin ardından yardım malzemelerini tırlarla bölgeye ulaştırdık, sahaya gönderilen ekiplerle de deprem bölgesindeki arama kurtarma çalışmalarına destek olduk. Şimdi ise deprem nedeniyle morali ve motivasyonu düşük olan afetzedelerimizin çocukları için futbol turnuvası düzenleme kararı aldık.”

Depremden en çok çocukların etkilendiğini kaydeden Alçı, “12-17 Eylül tarihlerinde düzenleyeceğimiz organizasyon için çocuklarımızı Ağrı’ya götüreceğiz. Çocuklarımız kendi aralarında maç yapacaklar. Ağrı’nın tarihi ve turistik yerlerini gezdik.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu