Haber

Urla’nın cadde ve sokaklarına 35 milyon liralık yatırım

Urla Belediye Başkanı V. Kaymakam Murtaza Dayanç, 35 milyon TL’lik yatırımla ilçede 28 bin metrekare asfalt, 50 bin metrekare sathi kaplama ve 40 bin metrekare kilitli parke taşı yapılacağını açıkladı.

Urla Belediyesi Bilim ve Teknoloji Müdürlüğü ekipleri, Urla’nın farklı noktalarında devam eden yol çalışmaları ile birlikte Erdoğan Ker Sokak’ta sıcak asfalt sermeye başladı. Urla Belediye Başkanı V. Kaymakam Murtaza Dayanç, Fen İşleri ekipleriyle birlikte asfalt döşemenin başladığı Erdoğan Ker Caddesi’nde incelemelerde bulundu. Urla Belediye Başkanı Kaymakam Yardımcısı Murtaza Dayanç, bin 400 metre uzunluğunda ve 10 metre genişliğindeki Erdoğan Ker Caddesi’nde 14 bin metrekare asfalt kaplama yapılacağını belirterek, “Urla Belediyesi olarak Erdoğan Ker Caddesi’nde çalışmalara başladık. ilçemizin değerli arterlerinden biri olan ve trafik yükünü çeken. Ardından Fen İşleri Müdürlüğü’nün mahalle sakinleriyle yaptığı toplantılar sonucunda öncelik sırasına göre belirlenen sıcak asfalt, sathi kaplama ve kilitli parke taşı çalışmaları ilçemiz genelinde tüm hızıyla devam edecek. muhtarlarımızdan gelen talepler ve saha incelemeleri. Bu yıl ilk etapta yaklaşık 35 milyon TL ödenek kullanarak 28 bin metrekare bitümlü sıcak karışım asfalt ve 50 bin metrekare sathi asfalt yapacağız. Ayrıca 40 bin metrekare civarında kilitli parke taşı uygulamamız olacak. Erdoğan Ker Caddesi’ndeki çalışma en kısa sürede tamamlanacak.”

HAK ETTİĞİ STANDARDA ULAŞACAK

Urla Belediyesi olarak son iki yılda ulaşım anlamında çok önemli yatırımlar yaptıklarını kaydeden Başkan Dayanç, “Özellikle son dönemde Urla’daki doğalgaz yatırımları, yollarımız önemli ölçüde deforme oldu. önemli bir nimettir, ama aynı zamanda bir yüktür. Tüm yollar doğalgaz nedeniyle kazılmıştır. Bunların kapatılması gerekiyor. Gediz Elektrik son iki yıldır tarihinde olmadığı kadar önemli Urla ilçesine birebir yatırım yapıyor. Elektrik telleri havai sınırlarda yer altına yerleştirilir. Bundan dolayı yollarımız ciddi anlamda zarar görüyor. Urla Belediyesi olarak önemli bir çaba harcıyoruz. Fen İşleri Müdürlüğü’nde görev yapan grup arkadaşlarımıza gece gündüz demeden çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Urla’mızın yollarını hak ettiği yüksek standartlara ve konfora kavuşturmak için büyük çaba sarf ediyoruz. Urla halkımız, değerli hemşerilerimiz gerçekten her şeyin en iyisine layıktır.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu