Ekonomi

Tempus AI’nin İlk Halka Arzı %8 Artışla Başladı

Tempus AI’nin (Nasdaq: TEM) ilk halka arzı (IPO), daha önce A Sınıfı adi hisse senetlerinin 11.100.000 hissesinin fiyatını her bir hisse için 37,00 $ olarak belirledikten sonra hisse başına 40 $ fiyattan işlem görmeye başladı.

Tempus AI, bu arzda A Sınıfı adi hisse senetlerinin tek sağlayıcısıdır. Tempus AI’nin bu halka arzdan elde edeceği toplam gelirin, Tempus AI’nin ödemesi gereken yüklenim indirimleri, komisyonlar ve arzla ilgili diğer maliyetler çıkarılmadan önce 410,7 milyon dolar olması beklenmektedir. Ayrıca Tempus AI, yüklenicilere, yüklenim indirimleri ve komisyonlar düşüldükten sonra, ilk halka arz için belirlenen orijinal fiyattan A Sınıfı adi hisse senetlerinin 1.665.000 adede kadar ek hissesini satın almak için 30 gün süreyle geçerli bir opsiyon sağlamıştır.

Hisseler 14 Haziran 2024 tarihinde Nasdaq Global Select Market’te “TEM” sembolü ile işlem görmeye başlamıştır. Halka arzın, kapanış için gerekli tüm standart koşulların yerine getirilmesi kaydıyla, 17 Haziran 2024 tarihinde tamamlanması öngörülmektedir.

Morgan Stanley, J.P. Morgan ve Allen & Company LLC, arz için defter yönetiminde birincil rolü üstlendi. BofA Securities ve TD Cowen da talep yönetimini üstlenirken; Stifel, William Blair, Loop Capital Markets ve Needham & Company de ortak yönetici rolünü üstlendi.

Tempus AI, teknolojiye odaklanan bir şirkettir. Akıllı Teşhis geliştirmek için yapay zekayı sağlık sektöründe pratik bir şekilde uygulayarak hassas tıbbı geliştirmeyi amaçlamaktadır. Tempus AI, dünyanın en büyük klinik ve moleküler veri koleksiyonlarından birine sahiptir ve bu verileri hem erişilebilir hem de değerli kılmak için bir sistem işletmektedir. Tempus AI, bireysel hastalara göre uyarlanmış bakım sağlamak için verileri kullanarak doktorların hızlı bir şekilde bilinçli kararlar almasını sağlar. Aynı zamanda Tempus AI, en etkili terapötiklerin keşfedilmesini, geliştirilmesini ve sağlanmasını desteklemektedir. Şirketin amacı, hekimleri ve araştırmacıları daha fazla veri toplandıkça gelişen araçlarla donatarak her hastanın önceki hastalara verilen tedavilerden kazanç elde etmesini sağlamaktır.

Bu makale yapay zeka teknolojisi kullanılarak üretilmiş ve çevrilmiş olup bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu