Haber

Tekirdağ’da PKK/KCK operasyonu: 5 kişi tutuklandı

Tekirdağ’da terör örgütü PKK/KCK’ya yönelik düzenlenen operasyonda yakalanan Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi’nin 28. Dönem Genel Seçimleri ikinci sıradaki milletvekili adayı ile HDP ilçe başkanının da aralarında bulunduğu 5 kişi tutuklandı.

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, PKK/KCK terör örgütünün hareket ve faaliyetlerini deşifre etmek ve engellemek için çalışmalarının ardından Süleymanpaşa HDP İlçe binasında arama yaptı.

Çok sayıda dijital ekipman, etkisiz hale getirilen PKK/KCK terör örgütü mensuplarının fotoğrafları, PKK lideri Abdullah Öcalan’ın kitapları, örgüt belgeleri, geri çekme kararı bulunan çeşitli yayınlar, örgüt afişleri, örgüt afişleri, kitap, belge ve isim listeleri ele geçirildi .

Operasyonda söz konusu terör örgütünün gençlik örgütü bünyesinde faaliyet gösterdiği tespit edilen, örgütlü faaliyetlerine ilişkin ifadeleri ve kimlik beyanları da bulunan, Yeşiller ikinci sıra adayı olan SK, Süleymanpaşa HDP İlçe Başkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde Sol Gelecek Partisi Tekirdağ. NA, NOSS ve BK’de organize gözaltı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlılar, nöbetçi hakim tarafından tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu