Teknoloji

Super Mario Bros. ikinci kez sinemalara geliyor

Nintendo, sürpriz bir duyuru ile ikinci Super Mario Bros. filminin yapım aşamasında olduğunu doğruladı.

Mario’nun yaratıcısı Shigeru Miyamoto, 10 Mart Mario Günü’nde Twitter’da yaptığı paylaşım ile Nintendo ve Illumination’ın 3 Nisan 2026’da gösterime girmesi beklenen devam filmi üzerinde çalıştığını açıkladı. Miyamoto oyuncu kadrosu ya da filmden ne beklememiz gerektiği hakkında bir şey söylemese de ekibin “Mario’nun dünyasını daha da genişletmeyi düşündüğünü, parlak ve eğlenceli bir hikayesi olacağını” belirtti.

İlk Super Mario Bros. filmi karışık bir tepkiyle karşılanmasına rağmen, film kendine ciddi bir izleyici kitlesi buldu. Zira film 1,36 milyar dolar hasılat elde ederek 2023’ün en yüksek hasılat yapan ikinci filmi ve tüm zamanların en yüksek hasılat yapan üçüncü animasyon filmi oldu. Ayrıca 3 dalda Altın Küre’ye aday gösterildi ve vizyona girdikten haftalar sonra Twitter’a yüklendi.

İlk Super Mario o kadar büyüktü ki, Nintendo’nun tüm duruşunu bir gecede tersine çevirdi. Geçtiğimiz Kasım ayında şirket Sony ile canlı aksiyon bir Legend of Zelda filmi üzerinde çalıştığını ve Kingdom of the Planet of the Apes’in yönetmeni Wes Ball‘un yönetmenlik için görevlendirildiğini açıkladı.

Super Mario Bros. 2, 3 Nisan 2026’da ABD ve diğer bölgelerde gösterime girecek. Belirtilmeyen diğer bölgelerde ise ay içerisinde gösterime girecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu