Haber

Ricardo Quaresma: Şenol Güneş’i çok seviyorum, birlikte çok şey kazandık

Beşiktaş’ta uzun yıllar forma giyen ve tarihine adını yazdıran Ricardo Quaresma, siyah-beyazlıların Türkiye Kupası yarı finalinde Ankaragücü ile oynayacağı mücadele için İstanbul’a geldi.

TRT Spor’a konuşan Portekizli yıldız bu akşam kupa maçını stadyumda takip edeceğini belirterek şu açıkmalarda bulundu;

Hayatımın en güzel anılarını Beşiktaş’ta biriktirdim. Bugün stadyumda olacağım. İstanbul hayatımın bir parçası. Türkler, bana karşı çok iyi. Beşiktaş’ta büyük bir geçmişim oldu. Ölene kadar benimle olacak. İstanbul da bu yüzden hayatımın önemli noktası. Her gün idman yapıyorum, aynı zamanda teknik direktörlükle ilgili kurs alacağım. Aşağıdan başlayacağım ve yukarılara çıkmak istiyorum. Futbol oynar mıyım tekrar? Bunu bilmiyorum. Fırsat olursa oynarım ama bunun için bir endişem yok. Futbol oynayacaksam Beşiktaş ya da Porto olmalı! İki kulüp de negatif günler geçiriyor ama bu da futbolun parçası. Beşiktaş ve Porto’da hayatımın en güzel günlerim geçti. Hangi pozisyonda olursam, en iyisini yapmak istiyorum. Bu yüzden kurslar almak istiyorum.”

‘Santos beni istedi’

“Fernando Santos, Beşiktaş’a dönmemi ve futbol oynamamı istiyordu, ama olmadı. Onun için de kolay bir dönem değildi. Hasan Arat ile bu konu hakkında konuştuk ama ne istediğini sonra söylemedim. Ben kişisel olarak böyle şeylerin üzerine gitmem. Telefon numaram var, istedikleri zaman beni arayabilirler.”

‘Şenol Güneş’in ekibinde olmak isterim’

“Şenol Güneş ile çalışmayı çok isterim. Çok tecrübeli, çok öğretici. Ona çok saygı duyuyorum ve Şenol Güneş’i çok seviyorum. Birlikte çok şey kazandık. Teknik direktörlük yolunda ondan çok şey öğrenmek isterim. Şenol Güneş’ten çok şey öğrendim. Transfer olduğumda çok iyi durumda değildim. Şenol Hoca, benimle konuştu ve fiziksel olarak iyi olmamam halinde, beni oynatmayacağını söyledi. Başta kötü hissettim ama motive oldum ve daha iyi hale geldim. Kendi aramızda Şenol Güneş ile belli savaşlar verdik ama çok güzel başarılar yakaladık.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu