Ekonomi

Ocular Therapeutix, Faz 3 çalışmasıyla ıslak AMD tedavisini geliştiriyor

BEDFORD, Mass. – Ocular Therapeutix, Inc. (NASDAQ:OCUL), yenilikçi senil makula dejenerasyonu (ıslak AMD) tedavisi AXPAXLI™’nin (aynı zamanda aksitinib intravitreal implant, OTX-TKI olarak da bilinir) geliştirilmesinde önemli bir dönüm noktasına ulaştı. Şirket Pazartesi günü yaptığı duyuruda, Aşama 3 SOL-1 klinik deneyindeki ilk üç katılımcının tarandığını ve standart bir anti-VEGF tedavisi olan aflibersept’in ilk dozunu uygulandığını duyurdu.

Bu çalışma, FDA’nın 25 Ocak’ta Özel Protokol Değerlendirmesi (SPA) Anlaşması Değişikliği ile mutabakatını takip etmektedir. SOL-1 çalışması, dayanıklılığı, biyolojik aktivitesi ve güvenlik profili açısından önceki çalışmalarda potansiyelini gösteren AXPAXLI için büyük değer taşımaktadır. Biyolojik olarak emilebilen, hidrojel bazlı implant, ilaçları uzun bir süre boyunca salacak ve potansiyel olarak hastaların tedavi sıklığını azaltacak şekilde tasarlandı.

CEO Antony Mattessich, AXPAXLI’nin tedaviler arasındaki süreyi önemli ölçüde uzatarak ve böylece hastaların ve sağlık hizmeti sağlayıcılarının üzerindeki yükü azaltarak ıslak AMD için mevcut tedavi standardını iyileştirme becerisi konusundaki iyimserliğini dile getirdi. Islak AMD’nin mevcut tedavisi, AXPAXLI’nin uzun etkili implantıyla değiştirmeyi hedeflediği düzenli göz içi enjeksiyonları içerir.

SOL-1 çalışması, dünya çapında önemli, geri dönüşü olmayan görme kaybının önde gelen nedeni olan ıslak AMD için daha hasta merkezli tedaviler bulma yönünde devam eden çabaların bir modülüdür. SOL-1 çalışmasının baş araştırmacılarından biri olan Dr. Allen Hu ve Dr. Dilsher Dhoot, retina bakımının iyileştirilmesinin önemini ve AXPAXLI’nin ıslak AMD tedavi paradigması üzerindeki potansiyel etkisini vurguladı.

Ocular Therapeutix, oftalmik cerrahi sonrası oküler inflamasyonu ve ağrıyı tedavi etmek için tescilli biyolojik olarak emilebilir hidrojel bazlı formülasyon teknolojisi ELUTYX™ ve FDA onaylı kortikosteroid DEXTENZA® ile tanınır. Şirketin ürün yelpazesi aynı zamanda hepsi klinik gelişimin çeşitli aşamalarında olan diyabetik retinopati, glokom ve kuru göz hastalığına yönelik tedavileri de içeriyor.

Basın bülteni ileriye dönük ifadeler içerse de, klinik araştırmaların sonuçlarının bilinmediğini ve pazarlama için FDA onayının garanti edilmediğini unutmamak önemlidir. Bu yazıdaki bilgiler Ocular Therapeutix, Inc.’e aittir. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu