Ekonomi

Mahmut Arslan, HAK-İŞ Başkanlığı’na yeniden seçildi

HAK-İŞ Konfederasyonu 15. Olağan Genel Kurulu çerçevesinde yapılan seçimler sonucunda Mahmut Arslan yeniden HAK-İŞ Başkanlığı’na seçildi.

HAK-İŞ Konfederasyonu 15. Olağan Genel Kurulu 11-12 Mayıs tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirildi. Genel Kurulun ikinci gününde yapılan seçimler sonucunda Mahmut Arslan yeniden HAK-İŞ Başkanlığına seçildi. Seçim sonucunda Başkan Yardımcılığına HAK-İŞ, Öz Çelik-İş Sendikası Başkanı Yunus Değirmenci, Öz Sağlık-İş Sendikası Başkanı Devlet Sert, Öz Gıda-İş Sendikası Başkanı Halil Çukutlı, Öz Taşıma-İş Sendikası Başkanı Mehmet atandı. Ali Kayabaşı seçildi.

“Genel Kurulumuz hayırlı olsun”

HAK-İŞ’in 15’inci Olağan Genel Kurulu sonucunda HAK-İŞ’in davasının güçlendiğini, kök saldığını ve geleceğe daha güçlü yürüyeceğini belirten Arslan, “Değerli arkadaşlarım, 15’inci Olağan Genel Kurulumuz’da yapılan oylamada hem tüzüğümüz hem de mevzuatımız gereğince seçimlerimizin tamamlanmış sayılmasına yetecek kadar oy kullandı. Seçim kurulu da bunu açıkladı. Hayırlı olsun” dedi.

“Ülkemizin HAK-İŞ’e ihtiyacı var”

HAK-İŞ Konfederasyonu’na tüm mağdurların ve mazlumların ihtiyacı olduğuna değinen Arslan, “Biz HAK-İŞ’iz. Dün genel kurulumuzun ilk gününde nerede olduğumuzu anlatmaya çalıştık. Ülkemizin HAK-İŞ’e ihtiyacı var. Bütün mazlumların mazlumlara ihtiyacı var.” Bizden bir şeyler bekliyorlar. Büyük bir sorumluluk altındayız. Yeryüzündeki tüm mazlumların bizden alacakları var” dedi.

“HAK-İŞ’in onuruna yakışır bir genel kurulu tamamladık”

Coşku ile geçen Genel Kurulun hayırlı olmasını dileyen Arslan, “HAK-İŞ’in onuru ve cesaretine yakışır bir Genel Kurulu başarıyla sonuçlandırdık. Daha güçlü ve etkin bir HAK-İŞ inşa edeceğiz. yeni dönemde.”

Orgeneral Arslan, seçimler sonunda göreve getirilen idare, disiplin ve teftiş kurulu üyelerini tebrik etti. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu