Ekonomi

Kültür Yolu Festivali başladı! İlk durak Kapadokya

Kültür Yolu Festivallerinin ilki bu yıl Kapadokya’da başladı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Şehirleri markalaştırıyoruz. Şu anda 11 ili kapsadığı zaman dünyada bu büyüklükte bir kuruluş yok. Durmak yok, sayısını daha da artıracağız” dedi. ilk etapta 35 şehre ulaşacağız.”

Bakan Mehmet Nuri Ersoy’un açıklamaları şöyle:

Kültür Yolu Festivallerinin sayısı bu yıl arttı. Kapadokya doğası gereği çok güzel bir yerdir. Başlangıcın Kapadokya Balon Festivali ile olması anlamlıydı. Vatandaş katılacak. Yabancı turistler de katılacak. Yurtdışındaki görünürlüğünü artıracaktır. Bu yılki etkinliklere katılımın yüksek olmasını bekliyoruz. Kültürel Yol Festivalleri markalaşmaya paha biçilmez hizmetler sunar. Her yaşa ve sanatın her kesimine hitap edecek etkinlikler planlandı. 4.000’den fazla etkinlik olacak. Milyonlarca katılım bekliyoruz. Söz verdiğimiz gibi geçen yıl 5 ildeydik, bu yıl 11 il çıktık. 5 Ağustos’ta başlıyoruz, 12 Kasım’a kadar sürecek. Birbirlerini takip edecekler.

Bu yıl 5 şehirden 11 şehre çıktık. 2028 yılında 35 ilimizi bu faaliyetlere dahil edeceğiz. On binlerce sanatçı katılıyor. Sanatseverler aynı fikirde. Vatandaşların tüm faaliyetleri takip etmesi için www.kulturyolufestilvalleri.com internet sitesini takip etmesi gerekiyor. Art Cepte uygulamasını telefonlarına indirsinler. Her festival kendi sosyal medyasını da oluşturdu. Kültür, sanat ve sanatçıyı destekliyoruz. Şehirlerin markalaşmasını sağlıyoruz. Şu anda 11 ili kapsadığı zaman dünyada bu büyüklükte bir teşkilat yok. Durmayacağız bunun sayısını artıracağız, ilk etapta 35 ile ulaşacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu