Haber

İstanbul’da Uluslararası Silahlı Suç Örgütü Operasyonu: 42 Şüpheli Adliyeye Gönderildi

Özgür EREN/İSTANBUL, İSTANBUL’da, merkezi Avustralya’da bulunan ve dünya çapında faaliyet gösteren, Hakan Ayık liderliğindeki ‘Comanchero’ adlı uluslararası silahlı organize suç örgütünden 5’i kırmızı bültenle aranan toplam 42 şüpheli yakalandı. Polis operasyonuyla çökertilen ‘Reis’ lakaplı şahıslar, polis merkezinde sorguya alındı. Daha sonra adliyeye sevk edildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda Narkotik Suçlarla Mücadele Genel Müdürlüğü ve İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, merkezi Avustralya’da bulunan ve faaliyet gösteren uluslararası silahlı organize suç örgütü Comanchero hakkında soruşturma yürütüyor. küresel çapta ve ‘şef’ lakaplı Hakan Ayık tarafından yönetiliyor. “Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, kurulmuş örgüte üye olmak, uluslararası uyuşturucu kaçakçılığı yapmak ve suçtan elde edilen malvarlığını aklamak” suçlarından operasyon düzenledi.

Gerçekleştirilen operasyonlarda, ABD ve Avustralyalı yetkililer tarafından kırmızı bültenle aranan Reis lakaplı Hakan Ayık, Yeni Zelanda makamları tarafından kırmızı bültenle aranan Duax Hohepa Ngakuru, polis memuru Hakan Arif Tavukçu da gözaltına alındı. Avustralyalı yetkililer tarafından kırmızı bültenle aranan Barış Tükel, ABD’li yetkililer tarafından kırmızı bültenle aranan Erkan Erkan’dı. Mavi bültenle aranan Yusuf Doğan, Jimmy Avaijan, Sibel Arif, Alp Öztürk ile örgüte suç işlenmesine yardım eden 42 şüpheli yakalandı. Vatan Caddesi İl Emniyet Müdürlüğü’nde sorgu işlemleri tamamlanan çete liderinin de aralarında bulunduğu 42 kişi bugün adliyeye sevk edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu