Haber

IŞIK İHLALİ YAPIP FECİ ŞEKİLDE ÇARPTIĞI YAYAYI ÖLÜME TERK EDİP KAÇTI

BÜYÜKÇEKMECE’de, İlker Çınar (21), kırmızı ışık ihlali yaptığı otomobiliyle yolun karşısına geçen Mehtap Türkyılmaz’a çarptı. Türkyılmaz ağır formda yaralanırken, kaza güvenlik kamerasına yansıdı.

Olay, 20 Kasım Pazar gecesi saat 01.00 sıralarında Büyükçekmece Mimaroba Mahallesi’nde yaşandı. 2 çocuk annesi Mehtap Türkyılmaz yayalar için yeşil ışık yanmasının ardından yolun karşısına geçmek için hareket etti. Bu sırada İlker Çınar, otomobiliyle kırmızı ışık ihlali yaparak Türkyılmaz’a çarptı. Türkyılmaz ağır halde yaralanırken, İlker Çınar olay yerinden kaçtı. Sıhhat grupları, yaralı bayanı hastaneye kaldırdı. Türkyılmaz’ın hayati tehlikesi devam ederken, İlker Çınar, polis ekipleri tarafından yakalandı.

İlker Çınar’ın CHP Büyükçekmece Belediye Meclisi Üyesi Fatih Çınar’ın oğlu olduğu öğrenildi.Kaza, çevredeki bir işyerinin güvenlik kamerasınca saniye saniye görüntüledi. Görüntülerde Çınar idaresindeki otomobilin Türkyılmaz’a çarptığı, bayanın savrulurken şoförün kaçtığı anlar yer aldı.

“ABLAMI ÖLÜME TERK EDİP GİTMİŞ”Mehtap Türkyılmaz’ın kardeşi Deniz Türkyılmaz, “Ablam güvenlik olarak çalışıyor. Gece vardiyasında servisten indikten sonra karşıya geçerken kendisine yeşil yandığı halde arttan süratli bir biçimde geliyor. Görgü şahitlerinin söylediğine nazaran, şoförün 139 kilometre sürate kadar ulaştığı söyleniyor. Yola çıktığı anda ablama vuruyor. Hiç durmadan yoluna devam ediyor. Bu saate kadar kaçak durumdaydı. Yeni yakalanmış. Ablam şu anda ağır bakımda ve mevtle pençeleşiyor. Şoför orada ablamı mevte terk edip gitmiş. Beyin kanaması geçirdi. Boynunda ve bedeninin çeşitli yerlerinde kırıklar var.  Aldığımız bilgilere nazaran babası oğlunu kaçırdı. Zati aracın ruhsat sahibi baba. Fatih Çınar da kendisi Büyükçekmece Belediyesi Cumhuriyet Halk Partisi meclis üyesiymiş. Oğlu İlker Çınar aracı kullanıyormuş. Bizim tek isteğimiz ablam burada can çekişirken, gerekli cezayı alması” dedi.

Görüntü dökümü: ————————-Kazanın güvenlik kamerası imgeleri -Olay yerinden detaylar-Meryem Türkyılmaz abi Deniz Türkyılmaz röp-Kadının fotoğrafları-Genel ve detaylar

– İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu