Haber

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Bu zorlu süreçten güçlenerek çıkacağız

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kahramanmaraş Elbistan’daki konteyner kenti ziyaret etti.

Bakan Soylu, Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen konteyner noktalarını ziyaret ederek vatandaşla sohbet etti, ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“Bu zorlu süreçten milletimizle daha güçlü çıkacağız”

Bakan Soylu şu ifadeleri kullandı;

Konteyner şehirlerin altyapısı yapılıyor. Bir tarafta inşa edilmiştir. Öte yandan en değerli zorluk, enkazın kaldırılmasıdır. Önümüzdeki dönemde temel sorunlarımızdan birinin bu olacağını söylemek isterim. Herkes elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor. Dünyanın hiçbir ülkesinde bir yanda arama kurtarma operasyonu, bir yanda enkaz, bir yanda emsal kalıcı konut inşaatları, bir yanda konteynerler, bir yanda çadırlar, sağlık ve Bir yanda hastaneler, bir yanda eğitim, bir yanda psikososyal ama devlet ve millet iş birliği ile. yapabileceğin bir şey İşimiz dert ama bu sıkıntıdan milletimizle birlikte güçlenerek çıkacağız.

“Fitne ve yalan üretenleri ve kendi işimize bakanları yalanlıyoruz”

Bizim işimiz milletimizin işini görmektir. Çatışma ve saçmalık üretiyorlar. Daha o alana girmeden bir başkasının işini nasıl görebiliriz, bir konteynerin alt yapısını nasıl kurarız ona bakıyoruz. Tabii ki söyledikleri ve yaydıkları iftira ve iftiraların bir merkezden yönetildiği kanaatindeyim. Arkadaşlarımız ve biz onları reddeder ve işimize bakarız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu