Yaşam

Hollandalı öğrencilerden inovasyon merkezine ziyaret

Antalya Büyükşehir Belediyesi Çevre Eğitim ve İnovasyon Merkezi, Hollandalı öğrencileri ağırladı.

Muhittin Mustafa Böcek Anadolu Lisesi Erasmus programı kapsamında Hollanda’daki Stedelijke Scholen Gemeenschap Nijmegen Lisesi’nden 22 öğrenci Antalya Büyükşehir Belediyesi Çevre Eğitim ve İnovasyon Merkezi’ni ziyaret etti. Merkezde atıklardan sanata dönüştürülen heykelleri inceleyen gençler, bahçede üniversite öğrencileri ve heykel sanatçılarının yaptığı heykelleri de inceledi.

ÖĞRENCİLER İÇİN BÜYÜK BİR FIRSAT

Muhittin Mustafa Böcek Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Bilge Esen, “Amacımız program çerçevesinde kendi kültürümüzü ve milli değerlerimizi tanıtmaktı. Şehir turu ile başlayarak yerel olarak paylaşabileceğimiz kültürel değerlerimizi konuştuk. Bu noktada Antalya Büyükşehir Belediyesi Çevre Eğitim ve İnovasyon Merkezini ziyaret ettik. Burada yapılan çalışmaları da onlara gösterme fırsatı bulduk. Hem öğrencilerimiz için hem de yabancı uyruklu öğrencilerimiz için büyük bir değer kattık” dedi.

HERKESİN BİR SÖZÜ VAR

Muhittin Mustafa Böcek Lisesi öğrencisi İrem Topbaş, her heykelde bir ifade olduğunu belirterek, “Atıktan sanata dönüşen bu heykellerde büyük bir toplumsal mesaj var. Doğamızı kirleten ve hayvanların yaşamını tehlikeye atan nesnelerle yapılan hayvan heykelleri ile büyük bir mesaj veriliyor. Buraya ilk kez geldim ve çok beğendim. Sanata değer verilmesi gerektiğini hatırlatan bir merkez.”
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu