Ekonomi

GTB 2024 Meclis Toplantısı Yapıldı

Gaziantep Ticaret Borsası’nın (GTB) 2024 yılının ilk Olağan Genel Kurul Toplantısı, Meclis Başkan Vekili Karaca Türkmen başkanlığında, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yusuf Kenan Uygur ve Meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantıda 2023 yılının genel değerlendirmesi yapılarak 2024 yılında hayata geçirilmesi planlanan proje ve çalışmalara ilişkin istişarelerde bulunuldu.

Depremde hayatını kaybedenler anıldı

Yılın ilk meclis toplantısının açılışında konuşan GTB TBMM Başkanvekili Karaca Türkmen, zorlu bir yılın geride kaldığını belirterek, 2024 yılının savaşlardan, sarsıntılardan uzak, barış ve merhamet dolu bir yıl olmasını diledi.

Depremin yıl dönümünün 6 Şubat 2023 tarihinde yaşandığını hatırlatan Türkmen, “Acısı hala yüreklerimizi kömür gibi yakan Kahramanmaraş merkezli depremin yıl dönümüne girdik. Can kaybına ve büyük hasara yol açan deprem, Gazi şehrimizde ve çevre illerimizde yaşanan yıkımlar, geride unutamayacağımız acılar bıraktı.” “Deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı bir kez daha anıyor, acılı ailelerine sabır ve başsağlığı diliyorum. Allah bir daha ülkemize böyle acı yaşatmasın” dedi.

“Gaziantep üretim kararlılığını hiçbir zaman kaybetmedi”

GTB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yusuf Kenan Uygur, toplantıda yaptığı konuşmada, borsanın 2023 yılı faaliyetlerine ve 2024 yılında hizmete alınması planlanan proje ve çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Deprem felaketinin 1’inci yıl dönümünde hayatını kaybedenleri anan Uygur, “2023 yılı, küresel krizlerin, savaşların ve yıkıcı doğa olaylarının yaşandığı zorlu bir dönem olarak tarihteki yerini aldı. Yüzyılın felaketi” 6 Şubat’ta yaşadığımız, ruhlarımızda uzun yıllar iyileşmeyecek derin yaralar bıraktı.Depremde kaybettiklerimizi rahmetle anıyor, ailelerine sabır diliyorum.Allah ülkemize bir daha böyle acı yaşatmasın. Deprem süreci millet olarak bir arada durduğumuz, milli birlik ve kardeşlik ruhuyla yaralarımızı sardığımız bir dönem oldu.GTB olarak işletmelerimizin ekonomik faaliyetlerinin devamının sağlanmasında vatandaşlarımızın yanında yer alıyor ve devletimize destek oluyoruz. İlgili kurumlarla her zaman temas halinde olduk.Gaziantep depremden sonraki toparlanma sürecinde üretim, istihdam ve ihracat konusundaki kararlılığını hiçbir zaman kaybetmedi. Tüm zorluklara rağmen yılı 10 milyar 71 milyon dolarlık ihracatla kapatarak Türkiye’nin en çok ihracat yapan 6’ncı şehri oldu. Artık yüksek Motivasyonla yeni başarı öyküleri yazmak için yeniden yola çıktık. “2024 yılının savaşlardan, afetlerden uzak, başarılarla dolu bir yıl olmasını diliyorum” dedi.

Meclis toplantısında GTB Genel Sekreteri Özgür Bayram da 2023 yılında borsadaki işlem hacimlerine ilişkin bir sunum yaptı. – GAZİANTEP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu