Haber

Ehliyet ile YKS’ye girilir mi? Ehliyet ile sınava girmek mümkün mü? ÖSYM tarafından yapılan YKS TYT AYT üniversite sınavlarına sürücü belgesi ile girilebilir mi?

Sınava ehliyet ile girilir mi sorusuna cevap aranır. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Lideri Prof. Dr. Halis Aygün, milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendiren değerli açıklamalarda bulundu. Peki YKS TYT AYT’ye ehliyet ile madeni para ile girilir mi? TYT AYT’de cebimizde bozuk para bulundurmak yasak mı? Ehliyet ile sınava girmek mümkün mü? Detaylar burada…

YKS BELGESİ İLE GİREBİLİR MİYİM?

Sınav salonlarına cep telefonu, araba anahtarı gibi yabancı cisimlerle girilmesi kesinlikle yasaktır. YKS’ye araba anahtarı ile girmek yasaktır. ÖSYM yönetmeliğine göre her türlü araç anahtarı sınava girerken, muayeneye tabi olan araçların ortasında anahtarlık bulunmaktadır.

TYT AYT ÜNİVERSİTESİ SINAVLARINA ÖDÜNÇ İLE GİREBİLİR MİYİM?

Adaylar ve görevliler sınava alyans, şeffaf numaralı gözlük, başörtüsü için kullanılan boncuklu ve boncuksuz iğneler, madeni para, anahtarsız kolay konut anahtarı, ulaşım kartı, kolay tokalı kemer, kolay tel tokalı, kolay delici, şeffaf plastik şişede su.

YKS’DE KALEM VE SİLGİ VERİLİR Mİ?

Adayların sınavda kullanacakları kurşun kalem, silgi, kalemtıraş, şeker ve peçeteler ÖSYM tarafından temin edilmektedir. Adaylar sınava kurşun kalem, silgi, kalemtıraş ve peçete ile giremezler. Bu şekilde sınava giren adayın sınavı geçersiz sayılır.

Sınavın yapılacağı her salonda en az bir duvar saati, adayların sınavda kullanacakları malzemeler (kalem, silgi, kalemtıraş), şeker, peçete ÖSYM tarafından sağlanacaktır. Adaylar sınava şeffaf plastik şişede su getirebileceklerdir.

ÖSYM’nin oje ile sınava girmenin yasak olduğuna dair rastgele bir açıklaması yok.

habermarmaraereglisi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu