Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Paris’te Türk vatandaşlarına telefonda seslendi.

Fransa’nın başkenti Paris’te Türk vatandaşlarla telefonda görüşen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’de yapılacak 2023 seçimlerinde Fransa’da yaşayan Türklerin değerli bir sonuca öncülük edeceğini belirtti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Dış İlişkiler Lideri Efkan Ala başkanlığındaki heyet, Avrupa’nın farklı şehirlerinde düzenlenen halk toplantıları çerçevesinde Paris’te Türk vatandaşlarıyla bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ala’nın telefonuyla da vatandaşlara seslendi.

Paris’teki Türk vatandaşlarına Ankara’dan selam, sevgi ve saygılarını ilettiğini belirten Erdoğan, Türkiye’de yapılacak seçimlerin hayırlı olmasını diledi.

“Paris’in bu seçimlerde çok farklı bir sonuca yol açacağına inanıyorum. Çünkü Fransa’da yaşayan Türk kardeşlerim ve soydaşlarım, Fransa’da çok daha büyük bir gayretle geleceğe hazırlanıyorlar, ‘Durum ne olacak, nereye gidecek? ?’ diyenlere şaşırtıcı bir cevap olacak.” dedi.

Paris’teki heyette İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya, Adıyaman Milletvekili Muhammet Fatih Toprak ve 26. Dönem Elazığ Milletvekili Ömer Serdar yer aldı. üyeler de katıldı.

Büyükelçi Onaner yaptığı konuşmada Fransa’daki Türk vatandaşlarını demokratik haklarını kullanmaya ve seçimlerde oy kullanmaya çağırdı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Dış İlişkiler Başkanı Ala, Türkiye’nin İslam ülkeleri arasında demokrasisi en gelişmiş ülke olduğunu belirtti. Ala, Fransa ve Türkiye’nin demokrasiyle birlikte kalkındığını ve geliştiğini de vurguladı.

Zafer Sırakaya, yaklaşık 900 bini Fransa’da olmak üzere yurt dışında yaşayan 7 milyonu aşkın Türk vatandaşının bulunduğunu kaydetti. Sırakaya, yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının 2014 yılından itibaren kendi ülkelerinde sandık başına gidebildiğini hatırlattı.

Ömer Serdar, seçimlerde oy kullanmanın demokrasinin değerli bir unsuru olduğuna da işaret ederken, Muhammet Fatih Toprak, yurt dışındaki vatandaşların ülkelerine katkılarına dikkat çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu