Teknoloji

Çocuklarınızı çevrimiçi ortamda güvenle koruyun

Eylül ayıyla birlikte yurtlarda ve okullarda tatlı bir hareketlilik yaşanıyor. Her yaştan veli, öğretmen ve öğrenci okula dönüş heyecanını hissetmeye başlıyor. Pek çok ebeveyn, kitap ve kırtasiye alışverişinin yanı sıra çocuklarına ulaşmak, eve ne zaman döneceklerini ve nerede olduklarını bilmek için akıllı telefonlar satın alıyor. Bunu takip etmenin en kolay yollarından biri ebeveyn denetimlerini kullanmaktır.

Siber güvenlik şirketi ESET, ‘Çocuğum Nerede’ özelliğini içeren ve çocukların çevrimiçi ortamda güvende kalmasına yardımcı olan aile dostu Ebeveyn Kontrolü uygulamasıyla ebeveynlere teknolojik bir dayanak sağlıyor.

 

Çocuğunuzun konumunu kolayca kontrol edin

Uygulamada yer alan ‘Çocuğum Nerede Geofencing’ özelliği sayesinde çocuklarınızın mevcut konumunu kolayca kontrol edebilir, kişiselleştirilmiş bölgeler oluşturabilir ve çocuğunuz bölge dışına çıktığında uyarılar ayarlayabilirsiniz.

 

Çocuklarınızın dijital güvenliğini yönetin  

ESET Parental Control’deki ‘Uygulama Koruması’ ile çocukların uygulamalarda harcadığı zamanı ve hangi uygulamaları kullanabileceğini yönetebilir, Web Defense ve Faithful Search ile ise yalnızca izin verilen içeriği gösterebilirsiniz.

Çocukların inançlı kalması için gereken tüm özelliklere sahip olan ESET Parental Control, aynı zamanda kolay kullanım ve raporlama özellikleriyle de öne çıkıyor. Kullanıcılar okula dönüş döneminde uygulamayı yüzde 50 indirimli olarak satın alabilecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu