Haber

CHP yerel seçimlere başladı! İşte Özel ve İmamoğlu’nun İzmir’i takdim edeceği isim:

CHP’nin 38. Olağan Kurultayı tarihi bir sonuca sahne oldu. Özgür Özel, ikinci tur seçimler sonunda Kemal Kılıçdaroğlu’nu geride bırakarak CHP’nin 8. Genel Başkanı oldu. CHP tarihinde ilk kez lider olarak seçime giren bir kişi kongreyi kaybetti. Özgür Özel, zaferin ardından başkan olarak yaptığı ilk konuşmasında yerel seçimlere işaret ederek, “Seferberlik ilan ediyorum” dedi.

GÖZLER BÜYÜKŞEHİR BELEDİYELERİNDE

Özel’in başkanlık koltuğuna oturmasının ardından gözler, kongre sürecinde Kemal Kılıçdaroğlu’na açıkça destek veren büyükşehir belediye başkanlarına çevrildi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu dışındaki 10 büyükşehir belediye başkanı Kılıçdaroğlu’na destek verirken, bu isimlerin yeniden aday gösterilip gösterilmeyeceği merak konusu oldu.

İZMİR İÇİN SÜRPRİZ BİR İSİM GÜNDEMDE

Perde arkasında hareketlilik giderek artarken, İzmir için öne sürülen argüman da gündem oldu. Özel ile birlikte hareket eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, seçim sonrası başlayan değişim sürecinin başlangıcından bu yana birlikte hareket ettikleri eski İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke’yi İzmir’e aday olarak düşündüğü belirtiliyor. Büyükşehir Belediyesi.

“BİZ DE SEÇMENLERİMİZİ KAYBETMEK ÜZEREYİZ” DEMİŞTİ

Selin Sayek Böke, kurultay öncesinde yaptığı açıklamada, “Siyasetin özeleştiri yapabilecek özgüvene sahip olması gerekiyor. Sonuçta bu seçimi kaybettik. İlk tespit bu olmalı. Bence daha tehlikeli olan ne?” 28 Mayıs itibarıyla seçmenimizi kaybetmek üzereyiz. Değişimdeki amacımız seçimleri kazanıp iktidara gelmektir.” “Siyasi lider olma teziyle siyaset yapma dönemini başlatmak. Dezenformasyona sessiz kalan, siyaset üretmek yerine reklam kampanyaları yürüten zihniyet, seçimde başarısızlığı getirdi. Başarısızlık, partinin atanmış danışmanlarıyla siyaset kurulduğu için geldi, seçilmiş örgüt ve siyasi yöneticilerle değil.”

habermacka.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
Başa dön tuşu