Haber

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel Seferihisar’da Cumhuriyet Halk Partili kadınlarla kahvaltıda buluştu

Seferihisar Belediyesi Kültür Merkezi’nde CHP Seferihisar ilçe Başkanlığı tarafından organize edilen Cumhuriyet Halk Partili bayanlarla kahvaltı ve sohbet buluşmasını gerçekleştiren İzmir Vilayet Lideri Deniz Yücel, Seferihisar CHP İlçe Lideri Senem Gürer Solak, Seferihisar Belediye Lideri İsmail Yetişkin ve eşi Fatma Yetişkin, CHP İzmir Vilayet Lider Yardımcısı Fulya Alçay, CHP Seferihisar ilçe Örgütünün her kademesinden bayan yöneticiler salonu dolduran 300 bayan ile bir ortaya geldi.

Kadınlarla kahvaltı ve sohbet buluşmasını gerçekleştiren CHP Vilayet Lideri Yücel, “Bugün Seferihisar’ın çalışan üreten ailesine yaşadığı ilçeye ve kente kıymet katan değerli bayanları ile bir ortadayız. Belediye Liderimiz Seferihisar ilçe liderimiz, ilçe örgütümüz, bayan kollarımız ve gençlik kollarımız ortamızda, sivil toplum örgütlerimizin bedelli liderleri ortamızda ve en kıymetlisi ailemizden sonra bizi hayata hazırlayan öğretmenlerimiz ortamızda. Ülkemiz birçok meseleyle boğuşuyor en diğer ekonomik kriz, işsizlik hayat pahalılığı, hayat insanlara adil davranmıyor işte o adaletsizliği giderecek olan toplumsal devlet, Cumhuriyet Halk Partisi iktidara geldiğinde hayata geçireceği aile takviyeleri sigortası gelir dağılımındaki adaletsizliği gidermeye yönelik bayanın aile hayatındaki ekonomik alanda ikinci plana atılmasını engellemeye yönelik bir proje. Bir haneye minimum fiyattan az para giriyorsa bu konuta takviye yapılacak, lakin kime yalnızca bayana yapılacak, Ailenin çekip çevrilmesini yapacak bayan. ülkemizde çok sayıda sorun var, biz bayan güçlü olsun istiyoruz, bayanlar örgütlensin istiyoruz”” sözlerini kullandı.

CHP Seferihisar İlçe Lideri Senem Gürer Solak “Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında tek yürek olup geleceğin aydınlık ve ferah dolu günlerini düşleyerek güneşin bereketli sofrasını daima birlikte paylaşıyor olmaktan son derece memnunluk duymaktayım.Halkımızın dayanağıyla, halkın iktidarını kurmaya çok yakın olduğumuz bu periyotta, Cumhuriyet Halk Partisi Seferihisar İlçe Örgütü olarak hemşerilerimizle her fırsatta bir ortaya gelmek, partimizin siyasetlerini halkımızla paylaşmak, tıpkı vakitte onların da sesine kulak vermek için çalışmalarımızı ağır bir halde gerçekleştirmeye devam ediyoruz. İlçemiz genelinde çabucak hemen her gün farklı alanlarda saha çalışmaları gerçekleştiriyor ve çalmadık kapı bırakmıyoruz. Bir yandan da bayan dostlarımızla bir ortaya geliyor ve partimizin aile dayanak sigortasını ve bayan siyasetlerini kendilerine anlatıyoruz. Parti olarak amacımız, hiçbir vatandaşımızın o kurumdan, bu kuruma savrulmadığı,çaresiz kalmadığı, herkesin hane tipine ve özel durumuna nazaran Aile Takviyeleri Sigortası ile korunduğu yesyeni bir vizyonu hayata geçirmektir” dedi.

Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin Kadınlarla kahvaltı ve sohbet buluşmasında yaptığı konuşmada ” Sabaha sizlerle başlamak nitekim günümüzü aydınlattı.Bugün bizimle olan İzmir Vilayet Liderimiz sayın Deniz Yücel güzel geldiniz. Dünyada gelişmiş ülkelerin şartsız kuralsız kabul ettikleri bir gerçek var. O da Bayanların erkeklerle eşit olması. Bayanların bağımsız güçlü bireyler olup, her alanda özgürce var olmaları. Atatürk cumhuriyet ihtilalleri ile aslında Türk bayanının hak ettiği pahası gördüğü sağlamaya çalıştı. Lakin üzülerek kabul etmek zorundayız, hâla tam manasıyla bir bayan erkek eşitliği sağlanamadı. Bunun sebebi bir yanda bayanların bağımsız ve güçlü bireyler olması gerektiğini tartışırken, öbür yanda bayan cinayetleri, bayana yönelik şiddet üzere çağ dışı problemler ile uğraş etmek zorunda olmak. 25 Kasım Dünya Bayana Karşı şiddet ile gayret günü yaklaşırken daha derinden hissediyoruz. Bu salona baktığımda üretimde, eğitimde, siyasette hasılı hayatın her alanında olan bayanlar görüyorum. Hatta ortamızda birincileri başaran bayanlar var. Bayanların muvaffakiyetleri emin olun sırf bayanlara değil, çağdaş bir ülkede yaşamak isteyen herkes için ilham oluyor. Ortamızda çok bedelli öğretmenlerimiz var. 24 Kasım Öğretmenler gününüz kutlu olsun. Aydınlık yarınlar için verdiğiniz emek, emin olun karşılığını bulacaktır. Bugün burada bizimle olan herkese teşekkür ederim. Bir özel teşekkürü de İlçe Liderimiz Senem Gürer Solak nezdinde, köy köy, mahalle mahalle bayanlar ile çalışmalar yapan Cumhuriyet Halk partisi Seferihisar İlçe Başkanlığı’na etmek istiyorum. Emeğinize sağlık” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu