Haber

Abladan ABD’ye uyarı: Savaş ilanı sayacağız

ABD ve Güney Kore’nin bölgede gerçekleştirdiği ortak askeri tatbikatlar ve Kuzey Kore’nin füze denemeleri Kore Yarımadası’nda tansiyonu yükseltirken, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un kız kardeşi ve Güney Kore Merkez Komitesi Başkan Yardımcısı Kore Personel Partisi, Kim Yo-jong. ABD’ye yönelik tehdit konusunda uyarı geldi.

Güney Kore basını “Hint-Pasifik bölgesindeki ABD kuvvetlerinin komutanının, Pasifik’e kıtalararası balistik füzeler fırlatılırsa onları hemen vuracaklarını söylediğine dair bir haber vardı”kim hatırlatıyor, “Bu tür uygunsuz açıklamalar gerçekten ABD ordusunun tutumunu açıklamak için mi yapıldı yoksa kukla medyanın basmakalıp söz oyunu mu bilmiyorum ama doğru olsun ya da olmasın, sizi şimdiden açıkça uyarıyorum. Okyanus, Amerika Birleşik Devletleri veya Japonya’nın egemenliğine ait değildir.”sözlerini kullandı.

“ABD’nin yetki alanı dışında kalan serbest sularda ve havada gerçekleştirilen stratejik silah testlerimize, komşu ülkelerin güvenliğine zarar vermeden müdahale etmek gibi askeri bir karşılık, açık beyan olarak değerlendirilecektir. savaşın.”Kim, Seul-Washington ittifakının askeri atılımlarına uyarı, “herhangi bir zamanda uygun, hızlı ve ezici bir çoğunlukla yanıt vermeye hazır”belirtilmiş.

ABD ve Güney Kore 13-23 Mart tarihlerinde bölgede. “Özgürlük Kalkanı” Kuzey Kore adlı ortak tatbikat yapacağı açıklanmış, Kuzey Kore’nin de tatbikata misilleme olarak yeni bir balistik füze testi yapabileceği ifade edilmişti. Kim’in açıklamasının tatbikattan hemen önce gelmesi dikkat çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu