Teknoloji

6. nesil iPad Air’in ilk görselleri internete sızdırıldı

Apple’dan resmi bir açıklama olmasa da 6. nesil iPad Air bu yılın sonlarında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ancak cihazın yakın zamanda tanıtılması beklenirken şimdiden bazı görüntüler ortaya çıktı.

91mobiles üzerinden sızdırılan görsellerin iPad Air 6’nın CAD çizimleri olduğu iddia ediliyor. Görsellere göre en büyük değişiklik, 5. nesil iPad Air 2022’nin ekran boyutunun 10,9 inçten 12,9 inçe çıkması oldu.

Arka kamera konusunda ufak bir değişiklik yapılmış gibi görünüyor. Mevcut iPad Air’in tek bir merceğin etrafında çok kolay bir kamera çıkıntısı var, ancak bu görüntülerde hem merceğin hem de flaşın etrafında bir çıkıntı görülüyor.

Tabletin önceki modellerinde olduğu gibi cihazın yan tarafındaki Touch ID butonu hala mevcut ve sızdırılan görsellerde alışılagelmiş USB-C dokunma noktası ile güç ve ses düğmeleri de görülebiliyor.

91 cep telefonu tableti Apple’ın M2 çipinden Gücünü ondan alacağını belirtirken diğer kaynaklar bunun yerine en yeni M3 çipinin kullanılacağını öne sürüyor. Her iki durumda da tabletin piyasaya çıktığında güçlü bir cihaz olacağını söyleyebiliriz.

Yeni 12,9 inç boyutuyla iPad Air’in, halihazırda 11 inç ve 12,9 inç versiyonları bulunan daha değerli iPad Pro modellerinden çok daha az farkı olacak. Ancak bu tabletlerin de bu yılın bir noktasında yenilenmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu