Yaşam

38. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi’nde açılıyor

38. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nda dereceye giren karikatürler Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi’nde ziyarete açıldı.

22 Mayıs Pazartesi günü açılacak sergi 9 Haziran Cuma gününe kadar ziyaret edilebilecek.

Aydın Doğan Vakfı’nın toplumlar arası uzlaşmayı, sevgiyi, dostluğu, özgürlük ve barışı karikatürlerle yaymak amacıyla düzenlediği 38. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nda ödül alan karikatürler Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın’da sergileniyor. Müze 22 Mayıs Pazartesi günü. – 9 Haziran Cuma günü ortasında ziyarete açılacaktır.

Dünyanın dört bir yanından farklı fikir ve inançları karikatürize eden sanatçıları bir araya getiren ve sanatlarını konuşturmalarını sağlayan yarışmaya 63 ülkeden 564 karikatürist toplam 1.531 eserle katıldı.

Jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda; Engin Selçuk’un çalışması birincilik ödülünü aldı.değer görüldü. İranlı sanatçı Mahmood Nazari ikincilik ödülünü alırken, İtalyan sanatçı Marco De Angelis üçüncülük ödülünü aldı.değer bulundu.

Kız çocukları ve genç kadınların hayatlarının her alanında eşit fırsatlara sahip olmaları için çalışan Aydın Doğan Vakfı, her yıl Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’na katılmaktadır. “Güçlü Kızlar, Güçlü Yarınlar” özel bir ödül sunar. Bu özel ödülün sahibi, Fethi Gürcan Mermertaşoldu.

3 Sanatsal Başarı Ödülü

Seçici Kurul, Başarı Ödülü’ne Hırvatistan’dan Nikola Lists, Türkiye’den Halit Kurtulmuş Aytoslu ve Şevket Yalaz’ı da büyük değer biçti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu