Haber

30 bine yakın hurda metre geri dönüştürüldü

MANİSA (İGFA) –MASKİ Genel Müdürlüğü Aidat İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş da yeni nesil uzaktan okumalı mekanik sayaçlar ve su sayacı tamir istasyonu hakkında bilgi vererek, hurda sayaçların tasarrufu konusunda değerli açıklamalarda bulundu.

Başkan Akbaş, “Hizmet kalitemizi artırmak ve vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verebilmek adına kurumumuz bünyesinde oluşturduğumuz tamir istasyonunda arızalı sayaçların bakım ve onarımını başarıyla gerçekleştiriyoruz. Arızalı sayaçların tamir edilebilir sayaçlarını istasyonumuzda tamir ederek vatandaşlarımızı bilgilendiriyoruz. Bu doğrultuda bilim sektörünün yetkilileri ile gerekli incelemeleri yürütüyoruz. Burada önemli bir konu daha var. Mevzuata göre 30 gün içinde vatandaşlarımız tarafından alınmayan ve kurumumuzda kalan hurda sayaçlarını “Makine ve Kimya Sanayii Pirinç Fabrikası”nda kullanılmak üzere teslim ederek ülke ekonomisine katkı sağlıyoruz. Bu kapsamda son 6 ayda Makine ve Kimya Sanayine 29 bin 552 metre teslim ettik. Vatandaşlarımız da şunu bilmeli. Kullanılmayan hurda olan sayaçlarımız ise bu doğrultuda tasarruf edilerek geri dönüştürülüyor” dedi.

“27 LOKASYONDA UZAKTAN OKUMA MEKANİK SAYAÇ KULLANILIYOR”

Uzaktan okumalı mekanik sayaçlarla ilgili de konuşan Akbaş, “Mekanik sayaç projemizi Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün önderliğinde hayata geçirdik. Bu sayaçları radyo frekans dalgaları ile okuyarak olumlu sonuçlar aldık. Özellikle alt yapısı yenilenen mahallelerde bu sistemi hayata geçiriyoruz. Saruhanlı’nın Azimli mahallesinde başlattığımız proje ile sayaçları ücretsiz uzaktan okuma ile değiştirdik. Araçla ve yaya olarak yürüttüğümüz okuma işlemlerini başarıyla yürütüyoruz. Bu çalışma ile amacımız basılı fatura bırakmamak. Kurum olarak şu anda bu çalışmanın altyapısını hazırlıyoruz. Sisteme koysak arkadaşlarımız su sayaçlarını okuyup fatura bırakmayacak. Bugüne kadar 27 mahallemizde 10 binin üzerinde abonemiz için bu uygulamayı hayata geçirdik. Burada amacımız devlet kaynaklarını olumlu yönde kullanmak ve vatandaşlarımıza daha keyifli hizmet verebilmek” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu